Merhaba

SAM'ın Hikayesi

  1. Satın Alma Motoru
  2. SAM'ın Hikayesi

SAM'IN HİKÂYESİ

Satın alma lojistiği hizmeti vermek amacıyla yola çıkan kuruluşumuz, bu amaca ulaşmak için bir platform hazırlamak ve bu platform üzerinden alıcılarla satıcıları buluşturarak uygun fiyatı elde ederek siz müşterilerimize sunmayı hedeflemektedir.

Kuruluşumuza “Satın Alma Motoru” ismi verilmiş ve bu isme en uygun çağrışımı yapacak; aynı zamanda akılda kalacak sözcüklerin baş harfleri olarak “SAM” kısaltması ortaya çıkmıştır.

Peki, “SAM” neyi ifade etmektedir?

(S) harfi “satıcıyı” temsil etmektedir.

(A) ise “alıcıyı” temsil etmektedir.

Burada kurumsal yapımızı temsil eden harf (M)’dir. Her ne kadar logomuzda (M) harfi sonda yer almaktaysa da aslında aracı ile satıcı arasındadır ve yaptığımız işi basitçe ifade etmektedir.

Logoda yer alan (S) harfin uzatılmış bölümü aslında alıcının satıcıya uzatılan eli olarak düşünülebilir. Ortada yer alan (A) harfinin çizgisi ise ''rafı'' yani ürünü temsil etmektedir.

(M) harfinin zikzaklı yapısı alıcı ile satıcı arasındaki iş sürecini temsil etmektedir.

Logoda; S, A ve M harflerin birbirlerine birleştirilmesinin amacı, alıcı ve satıcının bir bütün olduğunu ve birbirlerinden ayrı düşünülemeyeceklerini anlatmaktır.

Kuruluşumuz işte bu noktada müşterilerimize bir pazaryeri imkânı oluşturup satın alma ihtiyaçlarına teklif tabanlı ve karşılaştırmalı çözümler üretebilmek için aracılık hizmeti sunmaktadır.